Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Божинов със сериозен пропуск при изненадващ успех на Тернана

Българският нападател  Валери Божинов и тимът му Тернана записаха втора поредна победа в Серия “Б”, след като надвиха с 1:0 втория във временното класиране Фрозиноне като гост. Двубоят бе първи от 17-ия кръг на Серия “Б”, а  единственото попадение бе дело на Гаваци в 20-ата минута след отлична контраатака на гостите.

Божинов започна срещата от пейката, но се появи в игра в 75-ата минута. Бившият играч на Левски бе на път да вкара своя трети гол в първенството в 83-ата минута, но страховит негов удар от фаул бе избит от вратаря Пилячели.

В даденото продължение в 92-ата минута 28-годишния българин направи пропуска на вечерта. Авенати се откъсна от защитата на домакините и намери непокрития Божинов, който от отлична позиция направи по-трудното и стреля над горната греда вместо да вкара за 2:0.

Така Тернана записа пети пореден мач без поражение, а след първия си успех пред своя публика миналата събота спечели четвърта победа далеч от дома, при това срещу един от фаворитите за влизане в серия “А”.

Тернана има актив от 22 точки и се доближи на една от вечния си съперник Перуджа, а Фрозиноне остана с 29 на второ място. Лидер е Карпи с 30 точки, който може да увеличи преднината си този кръг.