Гълъбинов отново бележи в Италия

Националът на България Андрей Гълъбинов демонстрира отново добрата си форма напоследък. Таранът на Ливорно донесе равенството 1:1 на тима си при гостуването на Виртус Ентела в мач от 19-ия кръг на Серия “Б”.

Българинът се завърна в титулярния състав, след като донесе и победата над Катаня (4:2) миналата седмица влизайки от резервната скамейка.  Той бе на терена през всичките 90 минути днес, като в 70-ата минута с глава бе точен с красив гол.

14 минути по-рано Мадзерани даде предимство на домакините. След своя четвърти гол за сезона в първенството и пети за този сезон Гълъбинов нямаше чиста позиция, за да донесе успеха на Ливорно. В даденото продължение, бившия футболист на Авелино бе повален в наказателното поле от защитник на Ентела, но рефера не отсъди дузпа. Въпреки това точката изведе Ливорно на трето място с 30 точки.

Другите двама български представители в Серия "Б" Валери Божинов и Павел Виданов допуснаха загуби с тимовете си Тернана и Трапани при своите гостувания. Нападателят игра 15 минути при 1:2 от Про Верчели, докато бранителят не взе участие при 1:2 от Модена

Лидерът Карпи вчера завърши 1:1 в гостуването на Ланчано, Фрозиноне се издъни с последния Читадела пред своя публика за крайното 1:1, след като допусна гол в края на срещата.

Перуджа продължава да се мъчи. "Грифоните" обърнаха Пескара с 10 души от 0:1 до 2:1, но с попадение в 93-ата минута гостите стигнаха до 2:2 на "Ренато Кури". Катаня и Бреша завършиха със същия резултат.

Интересното е, че през този кръг от първите девет отбора само Авелино записа пълен успех - вчера при победата с 1:0 срещу Болоня.

Всички мачове от 19-ия кръг на Серия "Б"
Виртус Ентела - Ливорно 1:1
Виченца - Специя 1:0
Варезе - Кротоне 1:0
Про Верчели - Тернана 2:1
Перуджа - Пескара 2:2
Модена - Трапани 2:1
Фрозиноне - Читадела 1:1
Катаня - Бреша 2:2