Гълъбинов пропусна да си направи подарък за Коледа, но вече е втори в Серия "Б"

Родният национал Андрей Гълъбинов изигра нови добри пълни 90 минути за Ливорно при гостуването на Виченца от 20-ия кръг на Серия “Б”. Таранът на няколко пъти пропусна да вкара своя пети гол във втория италиански ешелон този сезон, въпреки това бе най-активен за тосканците в завършилото 0:0 гостуване. Гълъбинов получи и жълт картон през втората част, а Д'Елиа от домакините парира негов голов удар в 85-ата минута не метър от голлинията.

Така Ливорно пропусна да излизе еднолично на второ място. Точката е 31-а за “тъмночервените”, които изравниха втория Фрозиноне, който се сгромоляса в Кротоне с 0:2.

Павел Виданов остана на пейката през всичките 90 минути при разгромната победа на неговия Трапани с 4:1 над Авелино с три гола на Абате. Така Виданов и компания са с актив от 30 точки и са само на една от второто място

Болоня разби Про Верчели с 3:0 и също има 31 гола. Лидерът Карпи продължава да показва класа над другите си съперници и след 4:0 над Перуджа вече води с девет точки преднина. Тимът има 40 точки кръг преди края на полусезона, като изравни рекорда на Палермо от миналата година след първия полусезон. В неделя дори може да бъде поставен нов рекорд, ако отборът запише точки.

Катаня се сгромоляса срещу Читадела, като отстъпи с 2:3 при гостуването на последния, а също така завърши срещата с 8 футболисти заради три червени картона. Голмайсторът на отбора Емануеле Калайо напарви загубата почетна с 10-ия и 11-ия си гол за сезона, но хеттрикът отбелязан от Сгриня донесе победата на домакините. Бреша надви с 2:1 Бари в дербито с гол 91-ата минута.

Всички мачове от 20-ия кръг на Серия “Б”
Специя – Ланчано 3:3
Читадела – Катаня 3:2
Тернана – Модена 1:0
Трапани – Авелино 4:1
Бреша – Бари 2:1
Болоня – Про Верчели 3:0
Пескара – Варезе 2:0
Карпи – Перуджа 4:0