Гълъбинов герой за Ливорно (видео)

Нападателят на националния отбор на България Андрей Гълъбинов се превърна герой за Ливорно при успеха с 4:2 над Катаня в дербито от 18-ия кръг на Серия “Б”.

Таранът се появи в 60-ата минута на терена, когато гостите от Сицилия водеха с 1:2. Малко по-късно бе в основната на пълния обрат, като бе точен за 3:2 в 79-ата минута с неспасяем удар с левия крак. Само минута по-рано другата резерва на домакините Джeфересон бе изравнил.

До края на срещата тосканците вкараха и четвърти гол и записаха важна победа по пътя към водещите места в първенството. Интересното е, че той бе дело на Силигарди, който също като Гълъбинов и Джеферсон се появи от пейката.

През първата част Йеленич откри за тосканците в 9-ата минута, Храпек в 35-ата минута изравни, а звездата на гостите Емануеле Калайо даде преднина на Катаня в 57-ата минута осмия си гол за сезона.

Днешният гол бе четвърти този сезон за Гълъбинов, който има три попадения в първенството и един за Купата на Италия. Интересното е, че всичките са на стадион “Армандо Пичи”. Трите му гола за първенството пък досехa точки на Ливорно, тъй като бе точен за равенството 1:1 с Капри, успеха с 3:2 над Болоня и днес с решителен гол срещу Катаня.

Осмата победа за сезона на Ливорно изведе тима на трето място с актив от 29 точки, докато лидер е Карпи с 36 точки. Катаня остана с 20 малко над зоната на изпадащите.

Всички резултати от 18-ия кръг на Серия "Б"

Трапани - Перуджа 2:2
Ливорно - Катаня 4:2
Болоня - Фрозиноне 2:2
Бреша - Специя 0:1
Карпи - Модена 1:0
Читадела - Бари 0:1
Кротоне - Про Верчели 0:1
Пескара - Авелино 0:0