Невиждан скандал във футбола: отбори спряха да играят заради обидни плакати (видео)

Иначе Байерн нямаше никакви проблеми от спортно-техническо естество и се наложи след голове на Серж Гнабри (2'), Йошуа Кимих (7'), Джошуа Зиркзее (15'), Филипе Коутиньо (33', 48') и Леон Горетцка (62'). Нападателят от школата Джошуа Зиркзее излезе като титуляр за "червените". 18-годишният нидерландец зае мястото на контузения Роберт Левандовски, който ще отсъства около месец. До днес Зиркзее имаше само 10 минути на сметката си в Бундеслигата досега, но за това време успя да вкара два гола. За него днес това беше дебют като титуляр в елита. Хофенхайм е един от най-неудобните съперници на баварците през последните години, като през есента тимът даже спечели с 2:1 в Мюнхен.   Само две минути бяха изминали, когато Байерн поведе. Томас Мюлер центрира на далечната греда и там Гнабри засече в тялото на вратаря Оливер Бауман, след което топката спря в мрежата. Баварците нанесоха втория си удар много скоро след това. В 7-ата Кимих стреля от позиция фронтално срещу вратаря и намери долния му ляв ъгъл - 2:0 за шампионите. На полувремето Ханзи Флик замени Жером Боатенг с Корентен Толисо, но изненадващо върна в центъра на защитата Кимих, който не беше действал на този от времето на Джосеп Гуардиола. Байерн стартира ударно и тази част с гол след само 120 секунди. Вкара го Коутиньо, с което преднината на мюнхенци набъбна до 5:0.Треньорът на Байерн даде почивка на Мюлер, а влезлият на мястото му Горетцка се рззписа за 6:0 в 62-ата след асистенция на друг от резервите - Корентен Толисо. След това дойде драмата с обидните плакати, след което вече самият двубой беше без значение. #TSGFCB pic.twitter.com/EAe8xpGNyd С тази победа Байерн увеличи на 4 точки преднината си на върха пред РБ (Лайпциг), който е с мач по-малко. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ