Пестелив Борусия (Дортмунд) сломи Фрайбург (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с минималното 1:0 при домакинството си на Фрайбург в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Това е девети успех на “жълто-черните” в 12-те им срещи от немския шампионат на “Сигнал Идуна Парк” през този сезон, като в останалите три завършиха наравно.

Единственото попадение днес дойде още в 15-ата минута, когато Торган Азар се справи с противниковата защита и подаде на непокрития Джейдън Санчо, която прати топката в мрежата. Най-чистата ситуация пред гостите пък се откри в 75-ата минута, когато съперниковият капитан Лукас Пишчек изчисти от голлинията удар с глава на Нилс Петерсен.

Така Борусия събра 48 точки и продължава да е трети в класирането, докато Фрайбург за момента е девети с актив от 33 пункта.