Александър Везенков с 9 точки за Олимпиакос при загуба от Макаби

Александър Везенков отбеляза 9 точки, но те не бяха достатъчни на Олимпиакос и гръцкият тим загуби драматично със 70:71 при гостуването си на Макаби Тел Авив. Българският национал записа общо 20 игрови минути, в които добави още 3 борби и 1 чадър.
Везенков можеше да подсигури успеха на Олимпиакос, но 30 секунди преди края при резултат 69:65 в полза на тима от Пирея пропусна при стрелба за две точки. Това даде шанс на Макаби и шампионите на Израел се възползваха от него след 6 последователни точки на Скоти Уилбекин.
Турският национал вкара победната тройка за тима си 10 секунди преди края, а в оставащото време Олимпиакос не успя да организира нищо интересно в атака. Най-резултатен за победителите от Макаби в мача бе Уилбекин с 21 точки, а съотботникът му Илайджа Брайънт завърши с 13 точки.
За Олимпиакос по-резултатни от Везенков бяха единствено Шакил МакКисик с 14 точки и Уейд Болдуин с 13.
Драматичен край на мача имаше и в Москва, където Барселона спечели с 82:80 срещу шампиона ЦСКА. "Каталунците" стигнаха до успеха с кош със сирената на Никола Миротич, който приключи мача с 23 точки, Още 17 за победителите добави Кори Хигинс, а с 16 завърши Брандън Дейвис.
С успеха Барселона си гарантира и на теория класиране за четвъртфиналите в турнира, за където сигурни са още турският Анадолу Ефес и Реал Мадрид. Барселона има показатели от 20 победи и 6 загуби в 26 мача и заема трето място в класирането, докато ЦСКА Москва е на пето място със 17 успеха и 9 поражения. Най-добри за "армейците" в мача бяха Даниел Хакет със 17 точки и Дарън Хилард с 14.
В другите мачове, завършили до момента, лидерът в класирането Анадолу Ефес победи като гост Алба Берлин с 99:86, а Байерн Мюнхен победи Зенит в Санкт Петербург със 77:68.