Шалке пропуснаха да бият Хофе, феновете им нападнаха и двамата президенти (видео)

Отборите на Шалке 04 и Хофенхайм завършиха наравно 1:1 на “Фелтинс Арена” в двубой от 25-ия кръг на Бундеслигата.

“Кралскосините” имаха много повече възможности за гол от противника, но въпреки това не успяха да стигнат до победата. Единственото попадение за тях отбеляза Уестън Маккени в 20-ата минута. В 65-ата капитанът на гостите Бенямин Хюбнер се разписа с глава след центриране от фаул, но голът му не бе признат поради засада. Въпреки това, неговият отбор успя да стигне до равенството едва четири минути по-късно, когато Кристоф Баумгартнер отбеляза редовно попадение след изпълнение на корнер. Така Шалке е шести в класирането с 37 точки, а с две по-малко Хофенхайм е девети.

Междувременно, домакинските фенове на трибуните издигнаха множество плакати, както срещу своя президент Клеменс Тьонийс, така и срещу противниковия Дитмар Хоп. Първо те припомниха цитат на Тьонийс през лятото, в който той се подиграва на африканците, като привържениците добавиха: “Не приемаме омаловажаване”. След това те показаха плакат с надпис: “Извиняваме се на всички к*рви за това, че ги свързваме с г-н Хоп”. По-късно последва следният постер по адрес на президента на Хофе: “Вашият проблем са мишените, а нашият е к*чият син”. Други запалянковци пък написаха: “Дали става въпрос за Тьонийс или Хоп, милиардерите не са уязвимо малцинство”. В допълнение феновете скандираха “ГФС е футболна мафия” и “Вие унищожавате нашия спорт”. В нито един от случаите обаче главният съдия Свен Яблонски не сметна за нужно да прекрати мача.