Равенство в Лайпциг увеличи аванса на Байерн (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) вече изостава на 3 точки от Байерн (Мюнхен) в борбата за титлата в Германия след по 24 мача, след като записа 1:1 срещу Байер (Леверкузен). В събота шампионите спечелиха с 6:0 срещу Хофенхайм, с което освен всичко си осигуриха и значително предимство в голова разлика - плюс 9.

На “Ред Бун Арена” нямаше протестиращи фенове и акцентът падна върху случващото се на терена. Там обаче играчите на Юлиан Нагелсман срещнаха доста неудобен противник, който имаше своите шансове дори да си тръгне с победа, но Лукас Аларио и Кай Хавертц пропусна в ситуации сами срещу вратаря.

Леон Бейли вкара за “аспирините” в 29-ата минута, но само три по-късно Патрик Шик изравни. След това никой не успя да наложи превъзходството си, а и вратарите бяха на ниво.

Ключовите за Лайпциг футболисти в последно време Тимо Вернер и Кристофър Нкунку не издържаха физически и трябваше да бъдат заменени.

Леверкузен също е губещ от това реми, защото вече е на 2 точки от четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), който освен това е и с мач по-малко. Байер продължава борбата си на всички фронтове, като през идната седмица ще спори с Унион (Берлин) на 1/4-финалите за Купата на Германия.