Страхотен Краси Анев - 7-и в преследването, световна титла за Мартен Фуркад (видео)

Красимир Анев завърши 7-и в преследването на 12,5 км за мъже от Световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Австрия). Българинът, който вчера завърши на 6-а позиция в спринта, се движеше много добре и стреля чисто в първите 3 стрелби, с което бе в битката за медалите. Анев допусна една грешка на последната стрелба и остана 7-и с изоставане от 38,3 секунди след победителя Мартен Фуркад.

Владимир Илиев завърши 18-и в преследването на 1:44,7 минута след Фуркад. Илиев стреля слабо, като допусна 4 грешки, което му попречи да финишира по-напред. Третият български представител в преследването Антон Синапов не завърши. Малшанс за Синапов през днешния ден. Младокът от Чепеларе падна още в самото начало на надпреварата и повреди пушката си. Българинът получи ново оръжие, но допусна три грешки и се отказа от надпреварата.

Мартен Фуркад завъртя една наказателно обиколка след грешка на последната стрелба, но и това не му попречи да спечели златото. Французинът пресече първи финалната линия с време 30:16,9 минути.
Фуркад има 4 световни титли в преследването и общо 11 златни медали от световни първенсва. Отличието е трето за французина от шампионата в Хохфилцен след среброто в смесената щафета и бронза в спринта.

Това е общо 60-та победа в стартовете за Световната купа за Мартен Фуркад.

Истинска драма се разигра за останалите две отличия при мъжете. Легендарният 43-годишен норвежец Оле Ейнар Бьорндален се движеше на втора позиция почти през цялата последна обиколка, но младокът Йоханес Бьо го застигна малко преди финала.

Талантливият норвежец спечели сребърния медал  с цели 3 наказателни обиколки на 22,8 секунди след победителя. Така норвежецът дублира среброто от вчера в спринта, а великият Оле Ейнар Бьрондален грабна бронза с една пропусната мишена.
Ветеранът Оле Ейнар Бьорндален спечели 45-и медал от световни първенства. Бьорндален направи една грешка в стрелбата и завърши трети на 25,6 секунди след победителя.

В класирането за Световната купа след 17 от 26 старта начело е Мартен Фуркад с 932 точки, следван от Антон Шипулин (Русия) с 611 и германеца Зимон Шемп с 585.

Владимир Илиев е 23-и със 240 точки, а Анев се изкачи на 30-ата позиция с 208 точки.