Даниеле Лавиа, който е капитан на световния шампион Италия за втория турнир от Волейболната Лига на нациите при мъжете, сподели след загубата от България с 2:3 в Любляна, че въпреки това са доволни от мача.
Историческо! България удари световния шампион Италия в Лигата на нациите
"Беше много труден мач. Доволни сме от този мач и това 2:3 срещу невероятен отбор като България. Определено можехме да се представим по-добре. Те не започнаха добре в първия гейм, докато ние се справихме добре. Във втория гейм се сринахме, основно на блокада и сервис и те ни наказаха. След това спечелихме четвъртия гейм благодарение на добрия ни сервис, който проработи наистина добре. Както казах, все пак е крачка напред, която направихме. Със сигурност сме разочаровани от крайния резултат, но ще се опитаме да го компенсираме утре срещу Украйна", коментира Лавиа след срещата.
България се изкачи до №8 в света и смъкна Италия от №1
Снимки: volleyballworld.com