Андерлехт се доближи до върха в Белгия

Андерлехт победи с 2:0 гостуващия Серкъл Брюж и се доближи на 6 точки от лидера в белгийското първенство Роял Юнион СЖ. Попаденията за гранда от Андерлехт отбелязаха Андерс Дрейер и Луис Васкес.

Намиращият се във великолепна форма Дрейер даде преднина на Андерлехт в 10-ата минута след асистенция на Лудвиг Аугустинсон. Гостите пропуснаха няколко възможности да изравнят, а в 52-ата минута получиха второ попадение, дело на аржентинеца Васкес.

Андерлехт няма загуба в последните си 11 мача във всички турнири, а Дрейер има 11 гола в Юпилер лигата от края на октомври насам. В този период повече шампионатни попадения от датчанина в елитните първенства в Европа е вкарал само Хари Кейн - 12.

В другите мачове от 20-ия кръг в сряда Стандард (Лиеж) и Сент Трюйден завършиха 1:1, а Шарлероа се наложи над гостуващия Мехелен с 3:1 и се отдалечи от долните етажи на таблицата.