Вратар спаси тима на Малинов с гол в последните секунди

Кристиян Малинов игра 74 минути за Кортрийк при равенството 1:1 като гост на Ойпен. Мачът между два от отборите на дъното в Юпилер лигата ще се запомни с изравнителното попадение на вратаря на Кортрийк Том Ванденберхе. Стражът се включи при центриране от корнер в добавеното време и се разписа с глава.

Ойпен поведе с точен изстрел на Виктор Палсон в 68-ата минута. Четвърт час преди края Малинов беше заменен от Алекс Майтън. Финалният щурм на гостите доведе до ъглов удар в третата минута след изтичането на редовното време и Вандерберхе спаси отбора си от загуба.

Равенството остави Кортрийк на последното място с едва 10 точки, а Ойпен е 13-и с 15 точки. В опасната зона са още Льовен и Вестерло на Едисон Йорданов.

Роял Антверп се наложи с минималното 1:0 над Льовен с попадение на Мижел-Анже Баликуиша в 44-ата минута, а РВД Моленбек и Шарлероа направиха нулево равенство.