Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Отборът на Едисон Йорданов се отдалечи от дъното, Игор Тиаго с нов гол

Възходящото представяне на Вестерло в белгийското първенство продължава. Отборът записа трета победа в последните си 4 мача и вече е на 11-то място в класирането. За успеха с 3:0 срещу РВД Молбенбек точни бяха Грифин Йоу (14'), Николас Мадсен (64') д. и Тео Жесе, който си вкара автогол.

Едисон Йорданов беше резерва за домакините, но се появи в заключителните минути на срещата. Гостите пък завършиха с човек по-малко, след като Тео Дефурни получи червен картон при 0:2.

Кристиян Малинов игра половин час за Кортрийк, а тимът му допусна четвърта поредна загуба и остава закотвен на дъното в класирането. Бившият халф на ЦСКА - София се появи от пейката при домакинското поражение с 0:2 от Гент. И двете попадения за гостите отбеляза Тарик Тисудали. Мароканецът откри резултата в 6-ата минута, а в 55-ата се разписа отново след груба грешка на вратаря Том Ванденберхе.

С успеха Гент се утвърди на третата позиция с 38 точки - една по-малко от втория Андерлехт. Кортрийк пък няма победа от края на октомври, когато надви Брюж

Шампионът Роял Антверп е във все по-слаба форма. Днес съставът на Марк ван Бомел загуби с 0:3 визитата си на Генк и се смъкна на шестото място.

Алиеу Фадера даде преднина на Генк в 10-ата минута, а през второто полувреме на два пъти точен беше Толуваласе Арокадаре. Нигериецът влезе от пейката и реши мача с попадения в 75-ата и 77-ата минута.

В сблъсък между два отбора в зоната на изпадащите Льовен разгроми Ойпен с 3:0. За бившия тим на Кристиян Малинов се разписаха Йон Торстейнсон, Юсеф Мазиз и Суфанат Муента.

Победата позволи на Ойпен да събере 16 точки и да изпревари днешния си съперник, който е предпоследен в подреждането с актив от 15 пункта.

Централният мач от кръга противопостави Брюж и Роял Юнион СЖ. Двата тима не излъчиха победител - 1:1. Гостите поведоха с попадение на Густаф Нилсон в 27-ата минута, а в 56-ата бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго изравни от дузпа.

Бразилецът бележи в четвърти пореден мач във всички турнири и има общо 20 гола от началото на сезона.

В класирането Роял Юнион СЖ е убедителен водач с 48 точки, а втори е Андерлехт с 39 и мач по-малко. Брюж заема петата позиция с 34 точки, колкото има и Генк