Малинов и Еди Йорданов изгледаха от пейката сблъсъка на дъното

Вестерло постигна много ценна победа над Кортрийк в първи мач от 17-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига. Отборът на Едисон Йорданов спечели с 2:1 като гост и вече е на 14-о място в класирането. Българският защитник не се появи в игра, а за гостите на пейката остана Кристиян Малинов.

Кортрийк е отборът в най-лоша форма в дивизията и остана на последната 14-а позиция с едва 10 точки. Тимът има най-слабото нападение с 12 отбелязани гола и най-пропускливата защита с 35 инкасирани попадения.

Хърватинът Матия Фриган даде преднина на Вестерло в 33-ата минута след асистенция на Емин Байрам. В средата на второто полувреме Айзък Дейвис възстанови равенството, но гостите изтръгнаха победата в 87-ата минута с точен изстрел на Ердон Даци.

В следващия кръг Кортрийк ще гостува на Генк, а Вестерло ще е домакин на Ойпен.