Balkan Grand Prix 6

Разгром в Казан изкачи Спартак (М) на първото място

Спартак (Москва) оглави класирането в руската Премиер лига, след като срази с 4:1 новака Рубин. Отборът на Гийермо Абаскал изигра много силен мач в Казан и събра пълен актив от 9 точки, а благодарение на по-добрата си голова разлика от Краснодар излезе начело в подреждането.

Резултата откри Тео Бонгонда в 19-ата минута след хубаво извежданщо подаване на Александър Соболев. Малко преди почивката обаче домакините успяха да изравнят чрез Угочукву Иву. През второто полувреме Спартак не остави шансове на съперника. В 58-ата минута привлеченият от ЦСКА (Москва) Хесус Медина се разписа секунди след появата си на терена и отново даде преднина на московчани. Десетина минути по-късно Соболев отново се прояви с майсторски пас, а Михаил Игнатов вкара трети гол за Спартак. Точка на спора сложи Куинси Промес в 73-ата минута.

Криля Советов също впечатлява с представянето си от началото на сезона. Самарци победиха с 5:1 гостуващия Ростов и заемат трета позиция в класирането с актив от 7 точки. Два гола за домакините реализира 18-годишният Никита Салтиков, а другите попадения бяха дело на Владимир Хубулов, Егор Карпицкий и Роман Ежов от дузпа. За Ростов точен беше Николай Комличенко. Отборът на Валерий Карпин допусна първо поражение през кампанията.

Подобно на Криля Советов, и Урал събра 7 точки след третия кръг. "Оранжевите" от Екатеринбург спечелиха с 2:0 визитата си на Оренбург, за което много им помогна ранният червен картон на Брайън Мансия. Нападателят на Оренбург беше изгонен още в 7-ата минута за много грубо нарушение срещу Мингиян Бевеев. Урал бързо се възползва и още до почивеката реши всичко в своя полза с голове на Андрей Егоричев и Алексей Каштанов от дузпа.

В столичното дерби между ЦСКА (Москва) и Локомотив (Москва) "армейците" постигнаха убедителен успех с 4:1. Фьодор Чалов изведе домакините напред в 29-ата минута, а секунди по-късно десният бек Милан Гаич завърши хубава атака на ЦСКА с втори гол. След почивката на два пъти за състава на Владимир Федотов се разписа Максим Мухин, който е юноша на Локомотив. Егор Погостнов отбеляза единственото попадение за "железничарите".