Стаматов влезе от пейката при загуба от лидера в Русия

Пари (Нижний Новгород) отстъпи с 0:1 при визитата си на Краснодар в първи мач от 3-ия кръг на руската Премиер лига. Едуард Сперцян беше точен от дузпа в 30-ата минута и донесе успеха на "биковете", които водят в класирането с пълен актив от 9 точки. За гостите като резерва се появи Матео Стаматов. Българският защитник влезе на мястото Дмитрий Стоцкий в 63-ата минута. Неговият тим единствен в РПЛ не е отбелязал гол от началото на сезона и заема 13-то място в подреждането с 1 точка.

Краснодар имаше надмощие до почивката и поведе от наказателен удар, отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Николай Калинский. Малко след това футболистите на Пари (НН) също претендираха за дузпа, но главният съдия Артьом Любимов не бе повикан да прегледа ситуацията с помощта на ВАР.

Смените след почивката освежиха играта на гостите и опасни изстрели отправиха Севикян, Стоцкий и Сулейманов. В добавеното време Хуниор Алонсо удари с лакът в лицето Кирил Гоцук, но сигнал за дузпа отново не последва и това вбеси старши треньора на Пари (НН) Сергей Юран, който беше изгонен.