Приключиха първите седем мача от втория кръг на квалификациите в ШЛ

Приключиха първите седем мача от  втория кръг на квалификациите в ШЛ

Приключиха седемте мача от днешната програма на втория кръг на квалификациите в Шампионската лига. В повечето от сблъсъците интригата се запазва за реваншите, като единствено Динамо (Загреб), Панатинайкос и ФК Копенхаген изглеждат като почти сигурни участници в следващата фаза.

В най-важния мач за българската публика тимовете на Жалгирис и Галатасарай завършиха 2:2 във Вилнюс. Победителят от тази двойка ще се срещне с българския шампион Лудогорец в третия предварителен кръг на “турнира на богатите”, ако “орлите” преодолеят Олимпия (Любляна).

Суперселекцията на Галатасарай не успя да сломи Жалгирис във Вилнюс

По същото време ХИК надделя с 1:0 над Молде в скандинавското дерби, противопоставящо финландския и норвежкия шампион. Гол на Топи Кескинен раздели двата отбора, така че крайният изход остава отворен.

ХИК изненада Молде в скандинавското дерби

В 21:00 започнаха още две срещи - между  Днипро-1 и  Панатинайкос, както и между хърватския Динамо (Загреб) и бившия тим на Станимир Стоилов - Астана от Казахстан. Гръцкият гранд спечели с 3:1 срещу украинския тим в мач, който се игра на неутрален терен в Кошице.

Панатинайкос взе солиден аванс срещу Днипро-1

Отборът на Динамо (Загреб) може да се счита за сигурен участник в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като тази вечен хърватският шампион разгроми с 4:0 Астана в първи мач от втория кръг на надпреварата. След този резултат е почти сигурно, че Динамо си осигурява среща с АЕК (Атина) в следващата фаза.

Динамо (Загреб) попиля Астана и вече гледа към следващия кръг

Сервет и Генк оставиха всичко за реванша, след като направиха 1:1 в Швейцария. Двата отбора създадоха изобилие от положения пред над 18 000 зрители, изпълнили трибуните на "Стад дьо Жьонев". Гостите от Белгия излязоха напред с точен изстрел на Толуваласе Арокодаре в 21-вата минута, а швейцарците изравниха в 78-ата чрез Стив Руйе.

Сервет и Генк оставиха развръзката за реванша

Жрински (Мостар) загуби с 0:1 от Слован (Братислава), макар че имаше инициативата в големи периоди от двубоя. Зуберу Шарани беше точен с глава в 53-ата минута и донесе победата на гостите, за които няколко ключови спасявания направи бившият страж на Лудогорец Милан Борян.

Слован се възползва от единственото си чисто положение в Мостар

Исландският Брейдаблик очаквано имаше сериозни проблеми с датския колос ФК Копенхаген и отстъпи с 0:2 у дома. Попаденията паднаха още до почивката и бяха дело на Джордан Ларсон и Расмус Фалк.