ФК Копенхаген не се затрудни в Исландия

ФК Копенхаген до голяма степен си осигури участие в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като постигна комфортна победа с 2:0 при визитата си на Брейдаблик в Исландия. Попаденията за датския шампион реализираха Джордан Ларсон в 1-ата минута и Расмус Фалк в 32-ата.

Началото не можеше да е по-лошо за домакините. Не беше изминала и минута от първия съдийски сигнал, когато стражът на Брейдаблик Антон Ари Ейнарсон се опита да изпревари Ларсон и да изчисти, но ритна топката в крака на нападателя, който остана сам срещу опразнената врата и не сгреши.

Синът на Хенрик Ларсон имаше голяма заслуга и за втория гол. Той направи добро двойно подаване с Фалк, след което опитният халф остана на чиста позиция и технично насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата. През второто полувреме футболистите на Брйдаблик опитаха да върнат интригата, но разликата в класите не им позволи да затруднят сериозно защитата на датчаните.