Драма с дузпи в Босна и Херцеговина и пълен крах за европейски кошмар на Левски в квалификациите на Шампионската лига

Тази вечер се изиграха част от реваншите от първия кръг на квалификациите за Шампионската лига. Така стана ясно кои са първите 8 отбора, които продължават към втория кръг от предварителния етап на “турнира на богатите”.

Ход на срещите даде двубоят между Струга от Северна Македония и добре познатия у нас тим на Жалгирис от Литва. Югозападните ни съседи се разминаха с успеха след като поведоха от дузпа четвърт час преди края, но допуснаха обрат и в крайна сметка загубиха с 1:2. Първият мач завърши 0:0, което означаваше, че крайблатийският тим продължава напред.

Междувременно Макаби (Хайва) победи отново миналогодишния европейски кошмар на Левски - Хамрун Спартанс, като този път надделя с 2:1 и продължи нататък с общ резултат 6:1.

Друг отбор от бреговете на Балтийско море - естонският Флора, отстъпи с класическото 0:3 на полския Ракув, който продължава напред с общ резултат 4:0.

Взривоопасно бе в лютото дерби между молдовския Шериф и румънския Фарул (Костанца). В първия мач северните ни съседи бяха постигнали минимална победа с 1:0, но отборът от Тираспол навакса изоставането и прати срещата в две продължения по 15 минути. Там молдовците бяха безпогрешни и вкараха два нови гола, с което подпечатаха билетите си за втория кръг от квалификациите.

Друг дразнител на българските отбори от близкото минало - БАТЕ Борисов, стигна до успех с 2:0 срещу албанския Партизани. Успехът прати беларуския тим в следващата фаза на турнира след равенство 1:1 в първата среща.

Отборите на ТНС и Хекен изиграха спокоен мач и гостите от Швеция постигнаха победа с 2:0 и с общ резултат 5:1 продължиха към втория кръг от квалификациите на най-престижния европейски турнир.

Истинска драма се разигра между отборите на Жрински (Мостар) и Уратру. Домакините от Босна и Херцеговина бяха спечелили минимално с 1:0 първата среща и поведоха през първото полувреме на реванша. Така те вече се виждаха победители, но гостите от Армения вкараха два късни гола, с които пратиха мача в продължения. В добавеното време отново имаше не малко страсти. Тогава Жрински (Мостар) вкара и отново поведе в общия резултат, но Уратру за пореден път показа характер и доведе нещата до 3:2 в своя полза, с което прати мача в дузпи. Тези усилия обаче се оказаха напразни и бошняците демонстрираха повече воля в психологическата игра и спечелиха с 4:3 при изпълнението на 11-метровите наказателни удари.

Вечерта завърши с далеч по-скоен мач в Исландия. Отборът на Брейдаблик не срещна трудности в домакинството си срещу ирландския Шамрок Роувърс и надделя с 2:1. Исландците продължават напред с общ резултат 3:1