Хайдук повали Динамо (Загреб) на "Максимир"

Сезонът в хърватското първенство започна с голямото дерби между Динамо (Загреб) и Хайдук (Сплит). Гостите от Далмация стигнаха до успех с 2:1 след обрат, който смълча феновете на "Максимир". Победата на Хайдук донесе 18-годишният Рокас Пукщас в добавеното време. По този начин "белите" си отмъстиха за загубата в спора за Суперкупата преди седмица, а Динамо разочарова предни важния сблъсък срещу Астана от квалификациите за Шампионската лига.

Преломният момент в двубоя беше пропуснатата от Бруно Петкович дузпа. Голмайсторът на Динамо се провали от бялата точка в 65-ата минута, след като преди почивката беше дал преднина на "модрите".

Вратарят на Хайдук Иван Лучич имаше и други важни намеси освен отразения удар на Петкович. Гостите постепенно се активизираха и в 74-ата минута Марко Ливая беше точен за 1:1 след груба грешка на Доминик Ливакович. Буквално в последните секунди Вадис Оджиджа-Офое центрира от корнер, а Пукщас рерагира най-бързо в наказателното поле и донесе така сладката победа на "белите".

Снимки: Cropix