Динамо (Загреб) попиля Астана и вече гледа към следващия кръг

Отборът на Динамо (Загреб) може да се счита за сигурен участник в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като тази вечен хърватският шампион разгроми с 4:0 Астана в първи мач от втория кръг на надпреварата. След този резултат е почти сигурно, че Динамо си осигурява среща с АЕК (Атина) в следващата фаза.

"Сините" взеха аванс от три гола още до почивката. В 36-ата минута домакините изпълниха бързо свободен удар около тъчлинията, топката стигна до Бруно Петкович на границата на наказателното поле. Той стреля и след рикошет резултатът бе открит. Пет минути след това Лука Иванушец удвои след нисък шут от около 20 метра. В 41-вата Иванушец вкара втория си гол, след като засече с глава отблизо центриране на Мохарами.

В 56-ата Иванушец оформи своя хеттрик след снаряд от повече от 25 метра.

Доминацията на Динамо продължи до края, като домакините отправиха общо 11 точни удара в мача. Казахстанският тим така не успя да стигне до такъв. Повече голове обаче нямаше, за радост на гостите.

Снимки: Imago