Суперселекцията на Галатасарай не успя да сломи Жалгирис във Вилнюс

Суперселекцията на турския гранд Галатасарай допусна късен изравнител гол и не успя да победи Жалгирис във Вилюнс в първи двубой от втория квалификационен кръг в Шампионската лига. Срещата между тези два тима, която завърши при резултат 2:2, е с особена важност за Лудогорец, тъй като победителят от тази двойка е потенциалният съперник на българския шампион в третия кръг, в случай че "орлите" успеят да елиминират Олимпия (Любляна). Домакините поведоха с гол Матиас Ойевуси в началото на втората част. Галатасарай не блестеше, но въпреки това успя да стигна до бърз обрат между 75-ата и 78-ата минута, когато се разписаха Абдюлкерим Бардакджъ и Халил Дервишоглу. В добавеното време обаче Донатас Казлаускас изравни резултата и запази шансовете на литовския тим.

Турският гранд владееше повече топката през първата част, но опасните ситуации бяха поравно.

Още в петата минута Гертмонас спаси опасен изстрел на Оливейра, насочен към далечния ъгъл. В 17-ата домакините имаха страхотна възможност, след като Матиас Ойевуси се озова лице в лице с Муслера, но стреля на сантиметри встрани.

Бариз Йълмаз направи подобен пропуск за Галатасарай, когато в 28-ата минута остана сам срещу стража на домакините, но бе неточен.

Жалгирис изненада Галатасарай две минути след почивката. Ойевуси се пребори с Нелсон за една изритана напред топка в центъра на терена и сам напредна отляво, влезе в наказателното поле и преодоля Муслера за 1:0.

Галатасарай натисна и отново владееше много повече топката, но дълго време не стигаше до голови положения. Класата на Джим Бом обаче си каза думата и гостите успяха да направят пълен обрат в рамките на четири минути. В 75-ата Абдюлкерим Бардакджъ изравни, след като засече с глава на далечната греда центриране на Актюроглу. Три минути след това Халил Дервишоглу довкара отблизо, след като преди това Гертмонас бе избил удар на Мертенс.

Галатасарай обаче не успя да задържи аванса си и допусна изравнителен гол във втората минута на добавеното време, когато Донатас Казлаукас засече на далечната греда от въздуха центриране на Бопесу. Голмайсторът свали фланелката си при радостта си от попадението и я хвърли в публиката, за което получи втори жълт картон.

Така Галатасарай не успя да вземе аванс и след седмица в Истанбул трябва да положи усилия, за да си осигури място в третия кръг.