Слован се възползва от единственото си чисто положение в Мостар

Слован (Братислава) спечели с 1:0 гостуването си на Жрински (Мостар) от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Отборът на Владимир Вайс не впечатли с играта си, но изтръгна победата благодарение на по-големия си опит. Попадението за първенеца на Словакия отбеляза Зуберу Шарани в 53-ата минута.

За Жрински това беше първи официален мач през сезона, докато Слован вече изигра два двубоя в пресявките за ШЛ и елиминира люксембургския Есперанж. Домакините започнаха силно и Марио Чуже получи шанс да открие резултата, но Милан Борян спаси. Малко по-късно Киш и Иванчич от Жрински закъсняха да засекат топката след центриране на десния бек Чорлука. Марио Тичинович също се размина с гола.

Второто полувреме беше различно. Чаврич загатна за намеренията на Слован да действа много по-смело в атака, а в 53-ата минута Шарани скочи най-високо в наказателното поле след центриране на Лукаш Ловат и даде аванс на гостите. Футболистите на Жрински претендираха за нарушение в атака, но такова нямаше. В 63-ата минута Киш сътвори невероятен пропуск, като от пет метра стреля в аут и лиши домакините поне от равенство.