Отборът на Карабельов не можа да бие последния в Унгария

Кишварда изненадващо не успя да победи аутсайдера Вашаш в 21-ия кръг на унгарската ОТП Банк Лига. Срещата завърши 2:2, като домакините от Будапеща изправниха в последната минута. Янис Карабельов игра цял мач за Кишварда. Неговият тим е втори в класирането, с равен брой точки с третия Кечкемет.

Вашаш излезе напред в 18-ата минута с гол на Патрик Хиди, но в 31-ата Ясмин Мешанович изравни от дузпа. Автогол на Янош Хегедюш (75') доближи Кишварда до трите точки, но домакините не се предадоха. В самия край на редовното време Филип Холендер пропусна дузпа, но ветеранът Роберт Фецешин беше на точното място и се разписа за крайното 2:2.

МОЛ Фехервар допусна нова загуба и опасността от изпадане изглежда все по-реална. Днес тимът отстъпи с 1:2 като гост на Залаегерсег и заема 10-о място в класирането, а след него са само Хонвед и Вашаш. В друга среща от кръга Пакш изненадващо разгроми с 4:1 като гост Академия Пушкаш и попречи на бившия отбор на Камен Хаджиев да се настани в топ 3.