Balkan Grand Prix 6

МОЛ Фехервар разгроми Кишварда, Карабельов с червен картон

Българският халф на Кишварда Янис Карабельов получи червен картон при загубата на неговия тим с 1:4 от МОЛ Фехервар. Юношата на Славия беше изгонен в добавеното време на мача. Любопитното е, че в предишните 12 мача на Кишварда родният футболист нямаше нито един жълт картон.

Саболч Шьон вкара първите два гола за МОЛ Фехервар до почивката. Гостите върнаха интригата в 62-ата минута с точен изстрел на Рафал маковски, но скоро след това Лирим Кастрати върна аванса от две попадения на МОЛ Фехервар. Точка на спора сложи Палко Дардай в 88-ата минута.

Кишварда ще зимува на трето място в класирането с 25 точки. Същия актив има и Академия Пушкаш. Вторият Кечкемет е с точка повече, а убедителен лидер е шампионът Ференцварош. Отборът на Станислав Черчесов не се затрудни в столичното дерби с Хонвед и спечели с 2:0. Головете вкараха Адама Траоре и Карлос Ауски. По този начин Ференцварош събра 34 точки, а Хонвед остана с 16 и се намира в зоната на изпадащите заедно с друг тим от Будапеща - Вашаш.

В дербито на дъното Вашаш надви с 1:0 Мезьокьовешд-Жори. Попадението реализира Сома Новотни в 12-ата минута. След този мач последните 4 отбора в класирането са събрани само в 1 точка.