Карабельов сменен на полувремето при тежка загуба на Кишварда

Отборът на Кишварда записа тежка загуба с 0:4 като гост на Уйпещ от 9-ия кръг на първенството на Унгария. Българският национал Янис Карабельов започна като титуляр, но бе заменен на полувремето.

Домакините натрпупаха класическа преднина още през първата част след автогол на Милош Вранянин в 31-вата и две попадения на Фернан Гуре. Крайното 4:0 оформи Кристиан Шимон в 67-ата минута.

Гостите пък завършиха мача с 9 души на терена, след като през втората част Доминик Ковачич в 59-ата и Бенце Йотвьош в 90-ата минута получиха червени картони.

Въпреки загубата Кишварда остава на 3-тото място в класирането с 14 точки. Уйпещ е 9-ти с 9 точки. Водач е Ференцварош с 18 точки и три мача по-малко.