Марио Илиевски зарадва Кишварда в последната минута

Бившият нападател на Септември (София) Марио Илиевски вкара гол за Кишварда във втори пореден мач от унгарското първенство. Северномакедонецът донесе трите точки при гостуването на Академия Пушкаш, спечелено с 1:0. Той се появи като резерва в 71-ата минута, а в даденото от рефера продължение отбеляза единственото попадение в двубоя. Цял мач за гостите записа Янис Карабельов.

Кишварда демонстрира добра форма в последните седмици и е в серия от 6 мача без загуба. Отборът вече е втори в класирането с 25 точки, изпреварвайки Кечкемет, който отстъпи с 1:2 като гост на Мезьокьовешд-Жори. В друг двубой от съботната програма Залаегерсег надви с 1:0 Уйпещ. Гола вкара Шаболч Салай в 23-ата минута. В 55-ата Давид Киш от домакините получи червен картон.

Водач в ОТП Банк Лига е шампионът Ференцварош с 27 точки, следван от Кишварда с 25 и Кечкемет с 24. Академия Пушкаш заема 4-ото място с актив от 21 точки. В зоната на изпадащите се намират Хонвед и Вашаш.

Утре е дербито между МОЛ Фехервар и Ференцварош.