Карабельов титуляр при драматичен обрат на Кишварда

Българският халф Янис Карабельов игра 77 минути за Кишварда при победата с 3:2 над Дебрецен като гост. За домакините пък от първата минута започна бившият нападател на Ботев (Враца) Дориан Бабунски. Кишварда губеше с 0:1 и 1:2, но намери сили да стигне до обрат и вече е на трето място в класирането на унгарското първенство.

Георгиос Неофитидис откри в полза на Дебрецен в 6-ата минута, но в 37-ата Рафал Маковски изравни. В началото на втората част отново домакините излязоха напред, този път след автогол на Ото Хиндрих. не мина много време и Антон Кравченко възстанови равенството, а в 67-ата минута Ярослав Навратил осигури успеха на Кишварда.

Отборът на Карабельов изпревари в подреждането Академия Пушакш и е на три точки зад шампиона и водач Ференцварош, но е изиграл два мача повече. Дебреен е на 7-а позиция с 13 точки.

В следващия кръг Кишварда ще гостува на Мезьокьовешд-Жори, който днес се наложи с 1:0 над Уйпещ.