Отменен гол на Карабельов попречи на Кишварда да победи шампиона

Отборите на Кишварда и Ференцварош не успяха да излъчат победител в дербито на 19-ия кръг на първенството на Унгария. Двубоят завърши при резултат 0:0, а важна роля в мача имаше българският национал Янис Карабельов.

Родният халф записа пълни 90 минути, макар да получи жълт картон още в 21-вата минута. Той можеше да донесе успеха на своя тим, след като прати топката в мрежата в 51-вата минута с удар извън наказателното поле, но след разглеждане на ситуацията с ВАР, попадението не бе признато заради засада.

Така мачът остана без голове, като Кишварда записа трето поредно реми и общо пети мач без победа в първенството. След този двубой тимът заема 3-тото място в класирането с 28 точки. Ференцварош пък продължава да води убедително в таблицата с актив от 45 точки и 14 повече от втория Кечкемети.