Карабельов титуляр при зрелищно реми на Кишварда

Българският халф Янис Карабельов бе титуляр за своя Кишварда в гостуването на Кечкемети от 11-тия кръг на първенството на Унгария. Той остана на терена 90 минути и бе заменен чак в добавеното време. Двата тима направиха страхотен трилър, завършил при резултат 3:3. Гостите обаче могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като на три пъти повеждаха, но и трите пъти допускаха изравняване.

Автогол на Бенце Варга даде преднина на Кишварда в 17-ата минута, но Кристиан Наги изравни от дузпа в 37-ата минута.

Дритон Цамай отново изведе гостите напред в 52-рата минута, но пет по-късно Балинт Катона отново възстанови равенството.

След това Бенце Йотвьош вкара трети гол за Кишварда в 81-вата минута, но и този път домакините се добраха до изравняване чрез Урош Джуранович в 87-ата минута.

Така мачът завърши без победител, като Кечкемети остава на 2-рото място в класирането с 19 точки. Кишварда е 3-ти със 17 точки. Водач е Ференцварош с 21 точки и два мача по-малко.