Видзев громи без Чорбаджийски

Божидар Чорбаджийски не се появи в игра, а неговият Видзев победи с 3:0 гостуващия Заглебие (Любин) и продължи изкачването си в класирането на полското първенство. Макар и новак в Екстракласата, отборът от Лодз вече е на 4-о място с 23 точки. Видзев е в серия от 5 мача без загуба, като за последно отстъпи при визитата си на шампиона Лех (Познан) в началото на септември.

Срещу Заглебие резултата откри Мартин Кройцлиглер от дузпа в 33-ата минута. В началото на второто полувреме Ернест Терпиловски засече прострелно центриране на Жорди Санчес и покачи на 2:0. Третото попадение беше дело на Марек Ханушек в 66-ата минута. Той получи пас от Бартоломей Павловски и с мощен шут от границата на наказателното поле заби топката под гредата.

В другите два мача днес Легница и Краковия завършиха наравно - 1:1, а Лех се наложи с 2:1 при визитата си на Гурник (Забже) и вече два месеца не познава вкуса на загубата в първенството. В герой за Лех с двата си гола се превърна шведският нападател Микаел Ишак. Неговият тим вече е седми в подреждането, а начело е Ракув.