Драматична загуба за отбора на Чорбаджийски

Новакът в полската Екстракласа Видзев (Лодз) загуби с 2:3 от Лехия (Гданск) в среща от 3-ия кръг на първенството. Божидар Чорбаджийски беше титуляр за домакините, които създадоха повече положения, но късен гол на ветерана Флавио Пейшао ги лиши от точката.

Публиката на Видзев създаде фантастична атмосфера за първия мач на тима след завръщането му в елита. Гостите обаче започнаха по-добре и откриха в 5-ата минута с мощен шут на Мачей Гайос. В 12-ата Видзев получи дузпа и Бартоломей Павловски не сгреши - 1:1. Малко преди почивката рикошет в крака на Чорбаджийски заблуди вратаря на домакините Хенрих Равас и Лукаш Зволински се възползва, като отблизо даде преднина на Лехия.

През второто полувреме Видзев положи максимални усилия да обърне развоя на мача. В 71-ата минута Жорди Санчес вкара за 2:2 след хубаво центриране на Фабио Нунеш. Лехия обаче измъкна победата в 85-ата минута, когато Пайшао преодоля Чорбаджийски и с много елегентен удар прати топката под гредата.

Бившият отбор на българина - Стал (Миелец), също записа поражение с 2:3, но от Ракув, който е с пълен актив от 6 точки. Погон (Шчечин) надви Ягелония с 1:0 благодарение на ранен гол на шведа Понтус Алмквист, а шампионът Лех се провали на собствен терен срещу Висла (Плоцк) и загуби с 1:3.

Начело с по 9 точки са Висла (Плоцк) и Краковия, който е единственият отбор без допуснат гол. На дъното без спечелена точка са Лех и Пяст Гливице