Лех сломи Видзев с два късни гола, Чорбаджийски не получи шанс за изява

Отборът на Лех (Познан) постигна трудна победа с 2:0 в домакинството си на Видзев (Лодз) от 8-ия кръг на полската Екстракласа. Българинът Божидар Чорбаджийски остана на резервната скамейка за гостите и не получи шанс за изява в този двубой.

Домакините изковаха успеха в края на мача с два гола за две минути. Жоао Амарал откри резултата в 80-ата, а Микаел Ишак добави втори гол в 81-вата минута.

Така Лех се изравни по точки с Видзев, като и двата тима са с по 10. Тимът от Познан обаче излезе на 8-ото място, докато състава от Лодз е 10-ти.