Втора поредна победа за Видзев, но без Чорбаджийски

Новакът в полската Екстракласа Видзев победи с 2:1 лидера Висла (Плоцк). Българският защитник на домакините Божидар Чорбаджийски остана на резервната скамейка. Неговите съотборници стигнаха до успеха с голове на Карол Даниелак в 5-ата минута и Бартоломей Павловски в 54-ата. За гостите се разписа испанецът Даво в добавеното време.

Вторият пореден успех изкачи Видзев на шесто място в класирането. Отборът от Лодз има 10 точки. Със същия актив са Краковия, Корона (Киелце) и бившият тим на Чорбаджийски - Стал (Миелец). Висла (Плоцк) остава начело с 16 точки, а на второ място с 14 е Легия (Варшава)

В дербито на дъното Легница се наложи с 2:1 над Лехия (Гданск). Сантиаго Навада откри за домакините в 5-ата минута, но в 31-вата получи червен картон. Веднага след почивката бившият национал на Нидерландия Лусиано Нарсинг удвои, а в ответната атака Мацей Гайос вкара гола за Лехия.

Новакът Радомяк не успя да продължи силната си серия и отстъпи с 0:2 като домакин на Корона (Киелце). За гостите се разписаха Бартош Шпянчка в 35-ата минута и Давид Бланик в 82-рата. В класирането Радомяк е на 4-то място с 11 точки.

Погон се настани в топ 3 след убедителна победа с 3:0 над Заглебие (Любин). Головете за домакините вкараха Дамян Дабровски, Камил Гросицки и Понтус Алмквист