"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Чорбаджийски не влезе при победа на Видзев

Божидар Чорбаджийски не игра за Видзев в гостуването на Пяст Гливице, спечелено с 2:1. Това беше трета победа в последните 4 мача за тима от Лодз, който продължава да се изкачва в класирането и вече е на 5-о място. Попаденията за Видзев реализираха Жорди Санчес и Кристофер Хансен. Домакините от Пяст Гливице отправиха над 20 удара към противниковата врата, но въпреки това допуснаха трето поредно поражение и се смъкнаха в зоната на изпадащите.

Резултата откри испанският таран на Видзев Жорди Санчес в 27-ата минута след извеждащ пас на Патрик Степински. До почивката няколко важни намеси на вратаря на гостите запазиха преднината им. В 82-ата минута Санчес напредна и подаде на Хансен, който финтира двама бранители преди да прати топката, в мрежата.

Пяст Гливице върна един гол чак в края на редовното време. Точен беше Майкъл Амеяу от самата голлиния след асистенция на Габриел Кирейчик.

В другия мач тази вечер Ракув надви с 1:0 Легница и дръпна на върха в класирането с 2 точки пред Легия (Варшава). Иви Лопес вкара гола още във 2-ата минута, а Анхело Енрикес от гостите пропусна дузпа след почивката.