Чорбаджийски изгледа от пейката победа на Видзев

Видзев (Лодз) надви с 2:0 Краковия в среща от 9-ия кръг на полската Екстракласа. Божидар Чорбаджийски беше в групата на домините, но остана на пейката. Бившият защитник на ЦСКА не игра и при поражението с 0:2 от шампиона Лех (Познан) преди седмица.

Видзев излезе напред още в 4-тата минута. Вратарят на Краковия Карол Нимчицки спаси удар на Жорди Санчес, но нямаше какво да стори при добавката на Доминик Кун. Домакините създадоха още положения през първото полувреме. Най-чистото от тях пропиля Санчес, който уцели напречната греда.

В 51-вата минута защитник на Краковия игра с ръка в наказателното поле и Видзев получи дузпа. Зад топката застана Марек Ханушек, който с мощен шут заби топката под гредата.

Видзев има 13 точки и е на 7-о място в класирането, а Краковия остана на 4-тата позиция с 13. Водят Висла (Плоцк) и Легия (Варшава) с по 17 точки.