Чорбаджийски и Видзев загубиха дербито с Легия

Легия (Варшава) постигна трета победа от началото на сезона в полското първенство. В дербито срещу завърналия се в елита Видзев отборът на Коста Руняич се наложи с 2:1 и вече е втори в класирането, на две точки зад Висла (Плоцк), който е с пълен актив от 12 пункта. За домакините цял мач игра Божидар Чорбаджийски. Българинът получи жълт картон в края, а тимът му се намира на 12-та позиция в подреждането.

Матиас Йохансон изведе Легия напред в резултата в 30-ата минута. Шведът беше точен от границата на наказателното поле след подаване на Ернест Мучи. Малко преди почивката гостите от столицата стигнаха и до втори гол. Този път Мучи проби в наказателното поле и върна топката към Бартош Капустка, а той отблизо не остави шансове на Хенрих Равас.

Лошото развитие на двубоя не отказа Видзев. Подкрепяни от феновете си, домакините изиграха силно второ полувреме и създадоха немалко положения пред вратата на Кацпер Тобиаш.  Гол на Патрик Степински беше отменен заради засада, а финалният щурм на тима от Лодз все пак доведе до попадение на Патрик Липски, но то падна в последните секунди на добавеното време.