Критикуват Чорбаджийски след нулево равенство на Видзев

Божидар Чорбаджийски започна като титуляр за Видзев срещу Шльонск, но беше сменен в средата на второто полувреме. Мачът от 4-ия кръг на полското първенство приключи без голове, а бившият футболист на ЦСКА - София получи доста критики за играта си. Преобладaващите коментари в медиите и социалните мрежи са, че Чорбаджийски е бил полезен единствено с няколкото спечелени единоборства във въздуха, но за сметка на това е сбъркал много пасове и като цяло е направил пореден слаб мач през сезона.

Гостите от Лодз бяха по-близо до победата, но пропуснаха дузпа в 35-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка в пеналта на Виктор Гарсия, но Бартоломей Павловски, който вкара във всеки от предишните 3 мача, не успя да преодолее стража на Шльонск Михал Шромник.

В 57-ата минута Чорбаджийски предотврати почти сигурен гол във вратата на Видзев с прецизен шпагат. До края и двата тима имаха по едно чисто положение, но резултатът остана непроменен. Видзев е 10-и в класирането с 4 точки, а Шльонск има 5 пункта и е на 8-а позиция.

В другите съботни мачове Лехия (Гданск) загуби с 0:1 у дома от Корона (Киелце), а новакът Радомяк победи с 2:1 като гост Ягелония и записа първа победа през сезона. Любопитното е, че попаденията за тима от Радом вкараха бившите футболисти на Левски и ЦСКА - София - Филипе Нашименто и Мауридес. Португалецът Нашименто реализира дузпа в 63-ата минута, а Мауридес заби победното попадение в добавеното време.