Мартин Минчев откри головата си сметка за сезона

Спарта (Прага) не се затрудни с най-слабия отбор в чешкото първенство - Пардубице, и записа убедителна победа с 5:2. Едно от попаденията за столичния гранд отбеляза Мартин Минчев. Българският нападател се появи като резерва в 67-ата минута, а в 72-ата засече с глава центриране от корнер на Лукаш Садилек и вкара първия си гол за сезона.

Минчев имаше основна заслуга и за петото попадение във вратата на Пардубице, дело на Томаш Визнер. Юношата на Черно море напредна по левия фланг и намери по перфектен начин съотборника си, за когото не беше проблем отблизо да оформи крайния резултат.

Другите голове за Спарта вкараха Асгер Сьоренсен (8'), Ян Кухта (26') и Садилек (60'). В класирането съставът на Бриан Приске вече е на второ място с 23 точки - три по-малко от шампиона Виктория (Пилзен).

Приятната изненада Храдец Кралове победи с 2:1 гостуващия Бърно и вече е на четвърто място в подреждането. Чешке Будейовице се наложи с 2:0 като гост на Теплице, а Бохемианс и Сигма (Оломоуц) не излъчиха победител - 1:1.

Утре Виктория (Пилзен) ще гостува на Яблонец, а Славия (Прага) ще е домакин на Млада Болеслав.