Минчев с асистенция при разгромна победа на Спарта (Пр)

Спарта (Прага) постигна разгромна победа с 4:0 над Бърно като гост и отново подгони лидерите в класирането. Роля за успеха имаше и българският национал Мартин Минчев, който се появи като смяна в 71-вата минута и асистира за последния гол.

Спарта доминираше в мача и поведе с два гола през първата част. Ладислав Крейчи откри в 33-ата минута от дузпа, а Ян Кухта удвои в 45-ата с глава след корнер.

Същите двама голмайстори довършиха съперника в края на втората част. Крейчи вкара третото попадение в 82-рата минута с глава след центриране от фаул, а дълбоко в добавеното време в 99-ата минута Минчев получи пас в предни позиции, продължи към Кухта, който стреля във вратата за крайното 0:4.

С тази победа Спарта събра актив от 20 точки и е на 3-тото място в класирането. Бърно е 7-и с 14 точки. Водач е Викгория (Пилзен) с 23 точки и 2 мача по-малко.