Разочароващо равенство за Мартин Минчев и Спарта

Спарта (Прага) допусна неочаквана грешна стъпка в 5-ия кръг на чешкото първенство. Отборът на Бриан Приске направи 1:1 в столичното дерби с Бохемианс с 1905, след като пропиля голям брой голови положения. Мартин Минчев се появи като резерва на мястото а Якуб Янкто в 74-ата минута. Българският нападател не успя да помогне на Спарта да стигне до победата, но въпреки това тимът оглави класирането с равен брой точки и по-добра голова разлика от шампиона Виктория (Пилзен).

Бохемианс 1905 поведе в 10-ата минута, когато удар на Петр Хронек се отклони от крака на притивников футболист и заблуди вратаря Доминик Холец. Спарта съумя да изравни в началото на втората част. Томаш Чванчара се възползва от кратко разбъркване в наказатленото поле на гостите и прати топката в мрежата.

Виктория (Пилзен), който преди няколко дни влезе в групите на Шампионската лига, надви с 1:0 като гост Чешке Будейвице. Гола вкара Джон Москера в четвъртата минута на добавеното време. По този начин съставът на Михал Билек също събра 10 точки, но е с мач по-малко от Спарта.

В другите съботни мачове Теплице и Злин направиха 0:0, Млада Болеслав разгроми с 3:0 Пардубице, а Яблонец и воденият от Павел Върба Баник завършиха 1:1.