Спарта (Пр) изпусна преднина от два гола и записа четвърто поредно реми

Отборът на Спарта (Прага) продължава да не може да се върне на победния път в първенството на Чехия. Столичани направиха 2:2 в гостуването си на Теплице от 8-ия кръг, като това бе четвърто поредно реми за възпитаниците на треньора Бриан Приске. Българинът Мартин Минчев бе в групата, но не се появи в игра за гостите.

Спарта поведе с два гола през първото полувреме, дело на Якуб Янкто в 16-ата и Томаш Чванчара в 40-ата минута.

Домакините обаче успяха да се доберат до точката с попадения на Абдала Гнинге в 43-тата и 83-тата минута на срещата.

След това реми Спарта остава на 3-тото място в таблицата с 13 точки, но и мач повече от водача Виктория (Пилзен) с 19 и втория Славия (Прага) с 16. Теплице се намира на 9-ата позиция с 9 точки.