Спарта направи обрат с човек по-малко, Минчев влезе от пейката

Спарта (Прага) направи знаменит обрат от 0:1 до 2:1 в домакинството си на Храдец от 10-ия кръг на първенството на Чехия. Впечатляващото е, че столичани измъкнаха победата, въпреки че останаха с човек по-малко още в 27-ата минута. Българинът Мартин Минчев също вце участие в мача, като се появи в игра от пейката в 70-ата минута на мястото на Якуб Янкто.

Гостите поведоха още в 13-тата минута, когато Филип Кубала изпревари прекия си пазач на границата на наказателното поле и стреля от движение във вратата за 0:1.

След това в 27-ата минута ситуацията още повече се усложни за домакините, които останаха с човек по-малко, след като Томаш Чванчара получи червен картон за удар с лакът в лицето на съперник.

Дори и в намален състав обаче Спарта направи обрат в началото на второто полувреме. Първо в 52-рата минута след центриране от корнер вратарят на гостите не се разбра със защитниците пред себе си и позволиха на топката да стигне до Асгер Сьоренсен, който вкара с глава в опразнената врата.

В 57-ата минута обратът стана пълен, след като при центриране от корнер Ян Кухта с глава бе точен за 2:1.

В 72-рата минута и гостите останаха с човек по-малко, като и Войтех Смръж бе изгонен за грубо нарушение.

Така Спарта се поздрави с успеха и със 17 точки се намира на 3-тото място в класирането. Храдец остава 7-ми с 14 точки.