Пето поредно равенство за Мартин Минчев и Спарта

Нещата в Спарта (Прага) не вървят добре от началото на сезона и доказателство за това са резултатите на чешкия гранд. Днес тимът на Мартин Минчев направи 1:1 у дома с Баник (Острава) и записа пето поредно равенство. Българският национал влезе като резерва в 76-ата минута на мястото на Якуб Янкто и малко по-късно пропусна да донесе победата на Спарта.

Отборът на Бриан Приске поведе в 22-рата минута, когато Янкто намери Лукаш Садилек и той прати топката във вратата на гостите. Баник обаче отговори на предизвикателството веднага след почивката. Точен беше Иржи Клима с много красив удар извън наказателното поле, който се оказа неспасяем за Матей Ковар.

До края Спарта създаде изобилие от положения, но нито едно от тях не се превърна в гол. В 84-ата минута Минчев се освободи по чудесен начин и шутира, но 40-годишният страж на гостите Ян Ластувка успя да избие в корнер.

Равенството остави пражани на трето място с 14 точки. Начело с по 19 са Славия (Прага) и Виктория (Пилзен), които обаче още не са изиграли мачовете си от 9-ия кръг. Баник, водне от бившия треньор на Спарта Павел Върба, е на 10-а позиция.