Нова грешна стъпка за Спарта, Минчев с жълт картон

Спарта (Прага) не успя да спечели гостуването си на Яблонец от шестия кръг на чешкото първенство. Мачът завърши 1:1, въпреки че домакините играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като Якуб Поважанец получи червен картон. В добавеното време беше изгонен и още един футболист на Яблонец - Ян Кроб. Мартин Минчев се появи за Спарта в 83-ата минута, а в 85-ата получи жълт картон.

Двубоят започна с ранен гол на Кристоф Даниек за Спарта, но в края на полувремето домакините възстановиха равенството чрез Милош Кратохвил. Червеният картон на Поважанец принуди Яблонец да се бори със зъби и нокти за равенството. Спарта създаде немалко положения, но ги пропиля. Мартин Минчев беше замесен при едно разбъркване в наказателното поле на домакините в последните минути, но нито той, нито Вацлав Дръхал успяха да пратят топката в мрежата.

В другите мачове днес Чешке Будейовице победи с 2:1 като гост Бохемианс 1905, а със същия резултат Злин надви Пардубице.

Начело в класирането е Славия (Прага) с 12 точки, пред Спарта с 11 и мач повече. Следват Слован (Либерец) и Виктория (Пилзен) с по 10 точки. На дъното в подреждането са Сигма (Оломоуц) и Пардубице.