Спарта (Прага) спечели след обрат, Минчев не игра

Спарта (Прага) постигна победа с 3:1 като гост на Млада (Болеслав). Двубоят бе от 4-тия кръг на първенството на Чехия. Българинът Мартин Минчев не се появи в игра, макар да бе в групата за мача.

Гостите трябваше да правят обрат, за да вземат трите точки. Млада (Болеслав) поведе през първото полувреме с гол на Донат в 38-ата минута.

През втората част обаче Спарта успя да обърне нещата в своя полза след точни изстрели на Юлиш в 50-ата, Сьоренсен в 58-ата и Чванчара в 89-ата минута.

След този успех Спарта е начело в класирането с 9 спечелени точки до момента. Млада (Болеслав) остава на 14-тата позиция с 2 точки в актива си.