Спарта с втора победа, Минчев получи шанс като титуляр

Мартин Минчев за първи път през сезона започна сред титулярите на Спарта (Прага), но беше сменен още на почивката при домакинската победа с 2:0 над Сигма (Оломоуц). Бившият футболист на Черно море се стара много, а в 42-ата минута вратарят на гостите Матуш Мацик спаси опасен негов изстрел.

Спарта поведе още в 11-ата минута с гол на Адам Карабец след подаване на Хойер. В 63-ата минута Лукаш Юлиш пропусна дузпа, а в 70-ата Хойер затвърди успеха на домакините. В класирането те са на шесто място с 6 точки, колкото имат още Славия (Прага) и Слован (Либерец).

Славия надви с 3:2 като гост Яблонец. "Червено-белите" играха с човек повече почти през цялото време след червения картон на Михал Сурзин в 6-ата минута. В 8-ата Славия вече водеше с попадение на Моузес Юзор, а в началото на второто полувреме Ян Хануш от Яблонец си заби автогол. Домакините обаче върнаха интригата чрез Матей Полидар в 55-ата минута. Много скоро Ибрахим Траоре вкара трети гол за Славия, а в 73-ата минута Ян Храмоста беше точен за домакините, чиито финален натиск не доведе до изравняване.

В другите мачове днес Слован (Либерец) загуби с 1:2 визитата си на Пардубице, а Чешке Будейовице и Словачко направиха 2:2. Лидери в подреждането с по 7 точки са Бохемианс, Бърно и Виктория (Пилзен)