Минчев влезе и излезе при домакински провал на Спарта

Спарта (Прага) започва сезона повече от разочароващо. През седмицата отборът отпадна от Лигата на конференциите след загуба от норвежкия Викинг, а днес се провали у дома в първия кръг от чешкото първенство и отстъпи с 1:2 на Слован (Либерец). Българският нападател Мартин Минчев влезе като резерва още в 8-ата минута на мястото на получилия контузия Лукаш Хараслин, но беше заменен след час игра от Томаш Чванчара.

Спарта получи гол след едва две минути. Кристиан Фридек овладя топката и с мощен шут не остави шансове на Доминик Холец. Малко по-късно Хараслин бе принудително сменен и треньорът Бриан Приске гласува доверие на Минчев. В средата на полувремето Ярослав Зелени не се ориентира добре и си вкара автогол с глава - 0:2.

Централният нападател Ян Кухта пропусна да намали малко преди почивката, когато силен негов удар беше спасен от Оливие Влиген. В 48-ата минута Минчев отправи неточен изстрел с глава, а в 51-ата Влиген изби шут на Хойер в гредата.

След смяната на Мартин Минчев играта на домакините не се подобри. В 75-ата минута Спарта все пак стигна до гол, дело на Кристоф Даниек, а малко по-късно резервата Чванчара пропусна отлична възможност да изравни.

Домакините завършиха мача в намален състаа след червен картон на Ян Кухта в последните секунди.

В следващия кръг Спарта ще гостува на Чешке Будейовице.

Шампионът Славия (Прага) също стартира с поражние - 0:1 от Храдец Кралове. В другите мачове днес Пардубице отстъпи с 0:2 на Чешке Будейовице, а Бохемианс срази с 3:0 като гост Яблонец.