Дори три греди не помогнаха на Специя и Христов да победят Сасуоло

Отборите на Специя и Сасуоло завършиха наравно на “Алберто Пико” във вълнуващ двубой от 16-ия кръг в Серия А. Българският национал Петко Христов се появи на терена за домакините в 78-ата минута, като се отчете с жълт картон.

Още в третата минута “неровердите” можеха да открият резултата, благодарение на пряк свободен удар, изпълнен от Доменико Берарди. Иван Проведел обаче се намеси решаващо, като също така той беше подпомогнат и от напречната греда. В 16-ата минута Виктор Коваленко реши, че е откри резултата за “орлетата”, но попадението му беше отменено поради засада на асистиралия му Мбала Нзола. В 31-ата минута Джанлука Скамака също нацели напречната греда с шут от дистанция. Само четири минути по-късно “бианконерите” взеха аванс, след като Рей Манай успешно засече центриране на Аркадиуш Реца.

В началото на втората част, и по-точно в 47-ата минута, домакините удвоиха преднината си. Нзола се пребори с Давиде Фратези и Каан Айхан, след което пусна пас към Емануел Джеси, който просто добута топката в опразнената врата. В следващите минути резервата Джакомо Распадори направи разликата в играта на Сасуоло. При първата си голяма възможност той нацели страничната греда, но при следващите две той беше безпогрешен. В 66-ата минута италианският национал отбеляза първия си гол за деня, след като се възползва от лошо изчистване на Келвин Амиан с глава. В 76-ата минута Христов замени контузения Джеси, а три по-късно Распадори с шут по земя вкара и второто си попадение за крайното 2:2.

Така Специя остава точно над зоната на изпадащите, а именно на 17-ата позиция в класирането с актив от 12 точки. Сасуоло пък е на 11-ото място с 20 спечелени пункта.